Ankieta

Co w serwisie nieplodnosc.pl wymaga poprawy?:

Newsletter
  • Czytano nas:
    6 215 643 razy;
  • Zarejestrowanych:
    701 użytkowników;
  • Online: 191 osoby
    (0 zalogowanych);

AsthenoTeratozoospermia, co dalej

Portret użytkownika Krasnolud

Witam!
Na wstępie chciałem zaznaczyć, że w opisanym poniżej przypadku nie może być mowy o niepłodności, gdyż żona zaszła w krótkim czasie w ciążę bliźniaczą. Niestety zakończyła się ona poronieniem miedzy 3 a 4 miesiącem.
Chciałem zasięgnąć opinii i prosić o radę w sprawie wyników wykonanego badania nasienia. Oto część wyników budzących moją niepewność (pozostałe parametry w normie):
Ocena ruchliwosci - Klasyfikacja WHO

Ruch postępowy szybki (typ a) ( 23% ) - poza norma
Ruch postępowy wolny (typ b) ( 10% ) - poza norma
Ruch niepostępowy (typ c) ( 13% ) - w normie
Nieruchome (typ d) ( 54% ) - w normie

Ocena morfologii - scisle kryterium wg. Krugera

Plemniki prawidlowe ogółem = 0 ; 0% (sic!)
Plemniki nieprawidlowe ogolem = 102 ; 100% (sic!)
Wady glowki ogolem = 102 ; 100% (sic!)
Wady wstawki ogolem = 15 ; 15%
Wady witki ogolem = 12 ; 12%
Krople cytoplazmatyczne ogolem = 0 ; 0%

Rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia
Dodam, że jest to Wynik Wspomaganego Komputerowo Badania Nasienia - SCA
Badanie przeprowadzono po 3 dniowej abstynencji plciowej.
Przytoczę odpowiedz dr Pawła Radwana na pytanie Paoli powiązane z niniejszym wątkiem:
"Sposobem oceny budowy plemników rekomendowanym przez Światową Organizację Zdrowia jest klasyfikacja według tzw. ścisłych kryteriów Krűgera. Ilość plemników o budowie prawidłowej według tej klasyfikacji powinna być wyższa od 14 %, 4-14 % to wartość graniczna, a morfologia < 4% jest wartością nieprawidłową.
Sam Krűger uważa, że nasienie z wydłużonym prawdopodobieństwem koncepcji to takie w którym odsetek form prawidłowych jest mniejszy niż 4%. Reasumując potrzebne są tylko 4 prawidłowe plemniki na sto aby być w „tzw. szerokiej normie”.

Co więc jeśli, nawet tych 4 prawidłowych plemników brakuje ??? Jakie kroki należy podjąć przy takiej morfologii nasienia planując w niedalekiej przyszłości dzidziusia?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Krasnolud

10 odpowiedzi

Portret użytkownika Sara
Sara napisane 5 lat 3 tygodnie temu

Niektórzy lekarze proponują w takim przypadku 3-mies. leczenie farmakologiczne. Dodatkowo można przyjmować Maca plus Bioselen 3x1, Salfazin 1x , kwas foliowy, Selen + E, wit. C i ziółka nr 3 O.Sroki. (tak, tak - one nie są tylko dla kobiet), poza tym stanowczo rozstać się z wszelkimi nałogami: papierosy, narkotyki, alkohol. Ponieważ efekty i ew. poprawa parametrów nasienia może być widoczna dopiero w przeciągu 2-3 miesięcy, dobrze jest być konsekwentnym w działaniu. Ale przede wszystkim włączyć pozytywne myślenie i udać się do specjalisty z prawdziwego zdarzenia, żeby zadecydował we wspólnym dialogu jakie kroki podjąć, by wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam :)

Portret użytkownika Anonim
Anonim napisane 5 lat 3 tygodnie temu

ja polecam jeszcze wodę święconą ...faszerowali mnie tym rok i nic... - nie ma dowodów na leczenie mężczyzn tabletkami - tak powiedział mi doktor...

Portret użytkownika Sara
Sara napisane 5 lat 3 tygodnie temu

Są, są - a co do doktora, polecam zmienić na innego.

Portret użytkownika rafal
rafal napisane 5 lat 3 tygodnie temu

Już niedługo opublikujemy informacje dotyczące sposobów i metod leczenia niepłodności (przy współpracy Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu), tak abyście mieli pewność że leczenie odbywa się w sposób prawidłowy i rzetelny. Pracujemy nad tym :)

Masz uwagi, sugestie, pomysły? Napisz do nas.

Portret użytkownika Do Sary
Do Sary napisane 5 lat 3 tygodnie temu

nie są , nie są a doktora nie zmienie .:P
Pozdrawiam

Portret użytkownika Anonim
Anonim napisane 4 lata 51 tygodni temu

Przede wszystkim nalezy znalezc przyczyne takich parametrow nasienia - czyli np. zaburzenia hormonalne, żylaki powrózna nasiennego itp. Moze wtedy pomoc np terapia hormonalna, a w przypadku zylakow zabieg.
Co do witamin i ich wplywu na nasienie - my jestesmy przypadkiem, w ktorym witaminy bardzo pomogly, po 3 miesiacach nastapila naprawde duza poprawa, przede wszystkim w ilosci, poprawila sie tez troche zywotnosc, ruchliwosc i morfologia.
Zgadzam sie, ze nie kazdemu takie leczenie pomoze, bo kazdy przypadek jest inny, dlatego wazne jest, zeby znalezc dobrego specjaliste. Ale jednak bardzo wielu osobom to naprawde pomaga.

Portret użytkownika PIOTR23
PIOTR23 napisane 4 lata 47 tygodni temu

witam dziś otrzymałem wynik badania nasienia wydaje sie wszystko ok. poza ruchliwością ruch postępowy typu a 7%, a typu b 17% czyli bardzo niski Chciał bym sie dowiedzieć czy to bezpłodność i jeszcze jest tu jakis test migracji wyszlo 83* niewiem czy to żle czy dobrze, i 7-10 plemników w warstwie smp w polu widzenia tez niewiem co to znaczy . prosze o odpowiedz

Portret użytkownika Honorata
Honorata napisane 4 lata 46 tygodni temu

[quote=PIOTR23]witam dziś otrzymałem wynik badania nasienia wydaje sie wszystko ok. poza ruchliwością ruch postępowy typu a 7%, a typu b 17% czyli bardzo niski Chciał bym sie dowiedzieć czy to bezpłodność i jeszcze jest tu jakis test migracji wyszlo 83* niewiem czy to żle czy dobrze, i 7-10 plemników w warstwie smp w polu widzenia tez niewiem co to znaczy . prosze o odpowiedz[/quote]

Koniecznie musisz się skonsultować z lekarzem andrologiem. Tak niskie wyniki mogą wskazywać na Asthenozoospermie, ale najpewniejsze informacje poda ci lekarz.

Nieplodnosc.pl - Największy w Polsce wortal o niepłodności.

Portret użytkownika Anonim
Anonim napisane 4 lata 45 tygodni temu

Wyniki mojego mężczyzny: objętość ejakulatu 2 ml, zabarwienie szaro-białe, ph 7,5,czas upłynnienia 10 min, lepkość norma, liczba plemników w 1 ml nasienia 50 800 000,ruch plemników:postępowa szybka-10%, wolna-15%,niepostępowa 25%, plemniki nieruchome-50%, o budowie prawidłowej -24%, o budowie patologicznej-76%,komórki spermatogenezy poj. w polu widzenia,leukocyty poj. w pol. wid.,aglutynacja(główka-główka)(witka-witka)(mieszana), rozpoznanie:ASTHENOTERATOZOOSPERMIA
Proszę niech ktoś ocenia czy mogę przy tych parametrach zajść w naturalną ciążę?

Portret użytkownika Anonim
Anonim napisane 4 lata 20 tygodni temu

Proszę was o jedno - nie interpretujcie wyników, tylko idźcie z nimi do lekarza, urologa/androloga, który wam coś zaproponuje. Każdy przypadek jest inny. Moje wyniki sa fatalne (prawidlowych plemnikow 1,6% w morfologii, 50% żywych, a+b = 10% ruchliwych), i robie badanie posiewu nasienia oraz mycoplasme by sprawdzić, czy jakas infekcja nie obniża moich wyników. Jeśli nic się nie poprawi pozostaje, wg lekarza, tylko invitro. Zawsze chodźcie do lekarza...

Zarejestruj się lub zaloguj aby móc dodawać komentarze.

Logowanie